Skorupiak dość duży (w porównaniu do ziemskich egzoszkieletowców) osiągać może i do 3 m długości od szczękoczułek do ogona. Występuje zazwyczaj w słonych, płytkich wodach ale spotkać go można i w deltach rzek. Przydenny ścierwojad choć nie pogardzi i wierzgającym kąskiem, jeśli tylko wpadnie mu w kleszcze. Przedstawiony tu egzemplarz to dość młody osobnik - skorupa nie zarosła jeszcze przywrakami. Ze względu na smaaaczne mięso i twardy pancerz pada łupem ludzi, mimo, że ze stworami morskimi potrafi sobie poradzić.
Rybokraby mogą dożyć nawet i 80 lat. Przez pierwszy okres swego życia rozrastając się linieją całkowicie po każdej następnej wylince "puchnąc", potem miast linieć całkowicie rozrastają się na długość, między segmentami pancerza. Wtedy właśnie osadzają się na nich przywraki.
Oto rybacy z Manawydd próbują za pomocą linek z pętlami i żerdzi przewrócić rybokraba na plecy, by móc wrazić harpun w miękką błonę między płytkami pancerza na brzuchu stwora. Jest to jedyny sposób (oprócz zamęczenia przez dwudniowe holowanie) na upolowanie rybokraba, jaki Skattowie uznają za skuteczny. Polują zaskakując skorupiaki na żerowiskach w płytkiej wodzie ujścia rzek.
Zobacz następny temat Zobacz poprzedni temat Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach